Pijawki
Hirudoterapia to jedna z najstarszych, naturalnych metod leczenia różnorodnych dolegliwości zdrowotnych przy użyciu pijawek. Były one wykorzystywane już w czasach starożytnych. W 1996 roku udokumentowano badaniami naukowymi korzystne działanie hirudozwiązków na potęgowanie wzrostu komórek nerwowych .Obecnie ta stara,sprawdzona metoda lecznictwa przeżywa swój renesans na całym świecie. W hirudoterapii stosowane są pijawki pochodzące wyłącznie z hodowli laboratoryjnej, posiadające certyfikaty. Pijawka jest obecnie najsilniejszym znanym lekiem poprawiającym układ krążenia. Przywiera do ciała za pomocą otworu gębowego wyposażonego w przyssawki i trzy szczęki. Po nakłuciu pijawka pobiera krew z żywiciela. Jednocześnie z jej gruczołów ślinowych do krwioobiegu człowieka uwalniane są liczne substancje lecznicze. Drażnienie odpowiednich receptorów nerwowych daje sygnał do mózgu, mobilizując go do zwalczania procesów chorobotwórczych. Po zabiegu pijawki zostają zniszczone, nastepnie utylizowane zgodnie z przepisami.
Pijawki wskazania
 • choroby skóry np. egzema, łojotokowe zapalenie skóry, sklerodermia ,wrzody troficzne, leczenie trądziku.
 • choroby oczu np.choroby zapalne powiek, rogówki, twardówki; zapalenie spojówek;, choroby zapalne soczewek i tęczówek oka; pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego; naciekowy wytrzeszcz oczu, , zapalenie rogówki.
 • choroby otolaryngologiczne np. zapalenie nerwu słuchowego, szumy w uszach, ostry nieżyt nosa, ostre zapalenie zatok przynosowych, czyrak ucha zewnętrznego, ostre zapalenie krtani, zapalenie ucha zewnętrznego (środkowego), przewlekłe wysiękowe zapalenie ucha środkowego.
 • Pijawki przeciwwskazania
 • Hemofilia
 • Ciąża
 • Anemia
 • Hirudokosmetyka
  Hirudokosmetyka jest techniką bardzo efektywną jeżeli chodzi o skórę twarzy i dekoltu. Efekty są odczuwalne już po pierwszej terapii. W rezultacie, skóra stanie się różowa, miękka, jędrna, elastyczna i gładka. Rewelacyjne oddziaływanie na trądzik i inne problemy skórne, znacznie bardziej korzystne niż botoks i kremy upiększające.
  Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie. X zamknij